Bedava 7/24 Yol Yardım Hizmetleri

Ücretsiz Oto – Araç Kurtarma – Çekici Yol Yardım Bilgileri

BONUS KART YOL YARDIM

8 dk. okunur

HIZLI BİLGİ

Hemen Ara

0212 213 33 33

Şartlar

  • Bonus kartınızın olması,
  • Aracınızın 10 yaşından küçük olması
  • Kart sahibi ruhsat sahibi aynı kişi olması,
  • Aracın 3500 kg ağır olmaması,

Teknik Yardım

Asistan’a ulaşmak için 0212 213 33 33 numarasını arayabilirsiniz.

Asistan Türkiye Ülke Sınırları İçerisinde araç arızalandığında ya da kaza nedeniyle yolda kaldığında en yakın tamirhaneye çekilmesini sağlar.

Yedek parça ihtiyacı varsa ve ulaşılamıyorsa 1 taneye kadar yedek parçanın ulaştırılması sağlanır.

*Aracın çekildiği yerde yedek parçanını bulunmaması halinde geçerlidir.
**Aracın Asistan tarafından çekilmiş olması gerekmektedir.

Olay ikamet ili dışında gerçekleşmişse ve aracın onarım süresi 1 günün üzerindeyse kart sahibinin;

1 gece oda kahvaltı konaklaması sağlanır, Müşteri konaklamadan ikamet iline gitmek isterse otobüs veya uçak bileti karşılanır, Otomobili, onarım sonrası ikamet adresine getirebilmek için gidiş biletleri karşılanır, Eğer müşteri otomobili alamayacak durumda ise belirlediği refakatçinin gidiş bileti karşılanır, Müşteri kaza geçirmiş ve sağlık sebepleri nedeni ile otomobili alamıyor ve refakatçi de bulamıyorsa özel şoför ile aracın nakli sağlanır.

Hizmetten Faydalanma Koşulları:

  • Araç yaşının 10 yılın altında olması ( Arıza durumunda aranan koşuldur.)
  • Ruhsat sahibi kart sahibi aynı kişi olması ve kart sahibinin aracı kullanıyor olması,
  • Aracın kronikleşen bir probleminin olmaması,
  • Araç ağırlığının 3.500 kg.’dan az olması ve ticari maksatla kullanılmıyor olması,

Kapsam Dışı Durumlar:

Türkiye ve avrupa topluluğuna üye ülkelerinin dışında vuku bulan bozulmalar, Bozulma durumunda 10 yaştan eski araçlar, Toplam yüklenmiş ağırlığı 3,5 tondan fazla araçlar, Hayvan, tekneler, araçlar ve malların taşımacılığı için özel düzenlenmiş araçlar, Aracın tüketim, geçiş masrafları ile köprü ve yol paraları, Aracın onarım masrafları, İnsan beraberinde olmayan bagajın taşınması, Yurtdışında kayıtlı ve/veya sigortalı araçlar, 125cc’den küçük olan araçlar, Kiralanmış araçlar, Yakıttan kaynaklanan bozulmalar, Enkaz (pert) olarak belirlenen araçların taşınması, Kalan değeri, geri getirme masraflarından daha düşük olan araçların geri getirilmesi

Ev Yardımı

İkametgah adresinde meydana gelebilecek, kapsam dahilindeki; Dahili Tesisat Problemleri, Elektik Problemleri, Cam Kırılması gibi acil çözüm gerektiren sorunlarda; Olay başı azami 75 USD olmak üzere yılda 2 defa ücretsiz olarak ev yardım hizmetleri sağlanacaktır. Duvar İşleri, Boyacılar, Marangozlar, Elektrikli Aletleri Tamircileri, TV anteni / Anten / Bağlantı, Halı Dekorasyonu ve Halı Yıkama firmaları, İlaçlama Şirketleri, Temizlik Şirketleri, Evden Eve Nakliyat Şirketleri, Güvenlik Şirketleri, Çelik Kapı, Isıtma, Anahtar Kaybı veya Unutulması ve Havalandırmacılar gibi ihtiyaçların giderilmesi için en yakın uzmanın adres/telefon bilgileri iletilir veya ücret ödemek koşulu ile ilgili tedarikçilerden hizmet alınabilir.

Tesisat Hizmetinde

Dahili tesisatta oluşan (sıva altı tesisat) sorunları için işçilik hizmetini içerir. İhtiyaç duyulan herhangi bir malzeme olursa ücretini müşteri karşılar. Dahili tesisat haricinde oluşan problemler için hizmetten ücret ödenerek yararlanılabilir.

Kapsam Dışı Durumlar

Her türlü musluk, armatür, sifon ve rezervuar problemleri, Konutun içerisindeki her türlü kaçak, sızıntı ve ısınmadan dolayı meydana gelen hasarın tamiri, (tesisat veya diğer donanımların meydana gelen hasarı veya kırılmasından kaynaklanmış olsa bile) Su borularına bağlı her türlü eletrik ev eşyası, klima, ısıtıcılar, su ısıtıcıları, sıhhi malzemenin değişimi ve tamiri, Kart sahibinin konutunda yer alan binaya veya üçüncü şahıslara ait tesisat problemleri, Kanalizasyon veya pis su tesisatlarının tıkanması, Sonradan ilave edilen sıva üzeri tesisat teminat dışıdır.

Çilingir Hizmetinde

İkamet edilen evin anahtarının kaybedilmesi veya içeride unutulması ile ilgili hizmeti içerir. Hizmetten ücret ödenerek yararlanılabilir.

Camcı Hizmetinde

Dış cephe camlarına dışarıdan gelen darbelerden oluşan kırıklar ile ilgili hizmeti içerir. Teminata işçilik dahildir. Limit yol ve işçilik masrafı ile sınırlıdır Yeni takılacak camın masrafı, camın ev içindeki kişilerin müdahale veya hava akımı sonucu kırılması teminat kapsamı dışıdır.

Hizmetten Faydalanma Koşulları:

Hizmet, kart sahibinin ikamet ettiği ev için geçerlidir. İkametini belgelemek için adına gelen herhangi bir fatura ya da ekstre göstermesi gerekmektedir.

Bu hizmetler dışında aşağıdaki iş kollarından herhangi biri ile ücretli olarak talep edebilir veya bilgi alınabilir.

Tesisatçılar, elektirikçiler, anahtarcılar, duvar işleri, camcılar, boyacılar, marangozlar, elektirikli ev aletleri tamircileri, TV anteni/anten/bağlantı ustaları, dekorasyon ve halı yıkama firmaları, ilaçlama şirketleri, temizlik şirketleri, evden eve nakliyat şirketleri, güvenlik şirketleri, ısıtma ve havalandırmacılar…
Bilgi Hattı

Aşağıda belirtilen firma ve kurumlara ait telefon numaraları, tüm Türkiye’den 365 gün 24 saat Asistan aranarak öğrenilebilir.

Tüm beyaz ve elektrikli ev eşyası üreticilerinin bayi ve servisleri, Turizm danışma, turizm meslek örgütleri, turist rehberleri, turizm polisi (pasaport), Seyahat acentaları, havayolu şirketleri, havaalanları denizcilik işletmeleri, karayolu şirketleri, yat işletmeleri, karayolu şirketleri, yat işletmeleri, demiryolları, Rent a car firmaları, Oteller, konaklama tesisleri, Eğlence /show merkezleri, restoranlar/cafeler, Müze, kültür merkezleri, Elçilik, konsolosluklar, Nöbetçi eczaneler (sadece İstanbul için geçerlidir), Hastaneler, Her türlü resmi kimlik kaybı (pasaport, ehliyet, nüfus cüzdanı vb.) durumunda yararlanılabilir.

Tıbbi Yardım
Tıbbi Danışma

Kart Sahibinin tıbbi bir konu ile ilgili telefonla danışma hizmetinin 7/24 sınırsız olarak.

Ev sağlık Bakım

Eve doktor ya da uzman hemşire gönderimi yapılır. Anne ve yeni doğan bebek servisi vardır.

Ambulans Hizmeti

Kart sahibinin yaralanması veya rahatsızlanması durumunda en yakın hastaneye ambulans ile transferi ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.(Yılda 3 defa)

Hastanede kalışın sonrasında yurtdışında kalışın uzaması ile ilgili masraflar

Yurt dışındaki kart sahibinin tıbbi bir nedenle, aynı yerde kalması zorunlu ise en fazla 1 gece için 500 TL limitle otel masrafları karşılanmaktadır

Kart sahibinin ikamet adresine geri döndürülmesi

Hasta veya yaralı kart sahibinin Mondial tarafından taşınmış olması ve tıbbi olarak artık aynı yerde kalmasının gerekli olmaması durumunda kart sahibinin Türkiye’ye dönüşünü en uygun olanakları kullanarak düzenler ve karşılar.

Erken Dönüş

Yakın Bir Aile Mensubunun Vefatı Sonucu Erken Dönüş Masrafları

Kart sahibi, yakın aile mensuplarından birinin (1.ve 2. Derece kanuni mirasçıları) kanuni ikametgahında vefatı nedeni ile seyahatini yarıda kesmek zorunda kalırsa, MONDİAL ancak kart sahibinin geri dönüşü için başlangıçta öngörülmüş olan olanaklar artık geçerli olmadığı takdirde toprağa verilişte bulunmasını mümkün kılmak için geri dönüşünü uzun yol otobüs bileti veya ekonomik sınıf uçak bileti ile organize eder ve karşılar.

İkametgahta Meydana Gelen Bir Hasar Nedeni İle Erken Dönüş Masrafları;

Kart sahibinin, evindeki hırsızlık, kapı ve pencerelerin zorlanması, yangın veya patlama nedeni ile oturulmaz hale gelmesi ya da fazla zarar çıkması riski nedeni ile kart sahibinin evinde bulunması gerektiği durumlarda, MONDİAL, kart sahibinin kanuni ikametgahına dönüşünü uzun yol otobüs bileti veya ekonomik sınıf uçak bileti ile organize eder ve karşılar.

Hediye Gönderimi

Kart sahibinin talebi doğrultusunda özel hediye alımı ve çiçek gönderimi ile ilgili tüm organizasyonun yapılması sağlanmaktadır. Sunulacak hizmet organizasyondan ibarettir ve tüm Türkiye’de geçerlidir. Müşterinin alınacak hediyeyi ve alınacak yeri bildirmesi koşulu ile hizmet verilecek olup, hediyenin ve gönderimin ücreti müşteriye aittir.

Araç Kiralama Hizmeti

Kart sahibinin isteğine bağlı olarak kiralamak istenen araç hakkında her tür bilgiyi sunarak, talep etmesi durumunda gerekli organizasyonu yapılması sağlanmaktadır. Araç uygunluğuna bağlı olarak tüm Türkiye’de hizmet vermektedir. Genellikle binek araçlar kiralanmaktadır. Bölge şartlarında Volkswagen Volt vs. istenirse araştırılp uygunsa kiralanabilir.

HİZMETLER
HizmetlerLimitler
Aracın ÇekilmesiArıza Veya Kaza Durumunda, Aboneye Ait Olan Aracın En Yakın Servise Çekilmesi, 350 TL Limitle, Yılda 3 defa
UlaşımAbone İçin Taksi/Otobüs Bileti/Uçak Bileti Veya 24 Saat Süreyle Kiralık Araç Araç İçinde Taşınan Yolcular, Sadece En Yakın Terminal Veya Otele Taşıma Tazminatından Yararlanırlar.
KonaklamaEn Fazla 1 Gece İçin Müşteri Başında 500 TL
Aracın Geri GetirilmesiArızalı Aracın Alınması İçin Araç Sahibinin Otobüs Bileti/Uçak Bileti Masraflarının Karşılanması Veya Sürücü Tahsisi
Yedek Parça TeminiOrganizasyon , Yedek Parça Ve Gönderim Masrafları Abone’ye Ait.
Dahili Tesisat ProblemleriOlaybaşı 200 TL, Yılda 2 defa
Elektrik ProblemleriOlaybaşı 200 TL, Yılda 2 defa
Anahtar Kaybı veya UnutulmasıOrganizasyon, Hizmet Bedeli Abone Tarafından Karşılanacaktır.
Cam KırılmasıOlaybaşı 200 TL, Yılda 2 defa
Sağlık TaşımacılığıAbonenin Bir Hastane Biriminden Diğerine Veya Başka Şehirdeki Hastane Birimine Taşıma Organizasyonu
Hastane Sonrasında Yurtdışında Kalışın UzamasıEn Fazla 1 Gece İçin 500 TL Limitle Otel Masrafları
İkamet Adresine Geri DönüşHasta/Yaralı/ İkametgaha Geri Dönüş İçin Başlangıçta Öngörülmüş Olan Olanaklar Artık Geçerli Olmadığı Takdirde Dönüş Masrafları Karşılanır.
Erken Dönüş1.Ve 2. Dereceden Akrabaların Vefatı Durumunda Veya Evde Meydana Gelen Bir Hasar Sonucu Kanuni İkametgaha Dönüş Masrafları Otobüs/Ekonomik Sınıf Uçak Bileti
Eve Doktor/AmbulansAbonenin Evinde Rahatsızlanması Durumunda En Yakın Hastaneye Ücretsiz Nakil,Yılda 3 Defa
Tıbbi Danışmaİlgili Mevzuat Kapsamında 7 / 24 Sınırsız Danışmanlık Ve Sözlü Hizmetler
Ücretli HizmetlerAŞAĞIDAKİ KONULARDA TALEP DURUMUNDA ÜCRETLİ GÖNDERİM YADA BİLGİ AKTARIMI SAĞLANIR.
1. Tesisatçılar
2. Elektrikçiler
3. Anahtarcılar
4. Duvar İşleri
5. Camcılar
6. Boyacılar
7. Marangozlar
8. Elektrikli Ev Aletleri Tamircileri
9. TV anteni / Anten / Bağlantı
10. Halı Dekorasyonu ve Halı Yıkama firmaları
11. İlaçlama Şirketleri
12. Temizlik Şirketleri
13. Evden Eve Nakliyat Şirketleri
14. Güvenlik Şirketleri
15. Çelik Kapı
16. Isıtma ve Havalandırmacılar
Eve Uzman HemşireABONE’nin ameliyat sonrası veya hastalık sonucu evde bakımı gerekiyor veya konutta solunum hastası, astım hastası veya oksijen gereksinimi söz konusu ise
Ücretli Organizasyon
Bebek ServisiA.Kart sahibinin ve bebeğinin her türlü sağlık ve bakımının sağlanması
B.Anneye bebek bakımı ve beslenmesi konusunda gerekli eğitimin sağlanması
C.Sarılık durumlarında fototerapi tedavisi uygulanabilmesinin sağlanması konularında eve uzman kişiler gönderilecektir.
Ücretli Organizasyon
Araç Kiralama ServisiÜcretli Organizasyon
Hediye / Çiçek GönderimiÜcretli Organizasyon
Mobil Oto Bakım ve Onarım Hizmetleri :Ücretli organizasyon

*Bireysel ve ticari kredi kartı olan tüm kart sahipleri bu hizmetlerden yararlanabilmektedir

Kaynak

https://www.bonus.com.tr/garanti-asistan

Yazar Hakkında